HARMAJA. Epäsymmetrinen harjakatto ja koko talon levyinen sisääntuloterassi korostavat talon modernia arkkitehtuuria.
Talon keskellä on iso olohuone-keittiö-ruokailutila, jossa on mahdollisuus saarekkeelle. Vastakkain sijoitetut ikkunat tuovat tilaan runsaasti luonnonvaloa. Makuuhuoneet ovat talon molemmissa päissä. Vanhempien makuuhuone on omassa rauhassa pesutilojen vieressä. Voit halutessasi lisätä WC-istuimen ja pesualtaan pesuhuoneeseen tai muuttaa kodinhoitohuoneen vaatehuoneen WC-tilaksi.
Toisessa versiossa makuuhuone on talon takapihan puolella (B-malli).
Pohjakuvan mitat ovat talon sisämitat.
Valitse alue
Minne aiot rakentaa Muuttovalmis- tai Sisusta itse -toimituksena?
Aluevalinta voi vaikuttaa hintaan.
Muuttovalmis- ja Sisusta itse -toimitukset saatavilla vain Pori-Tampere-Lahti-Kotka akselin alapuoliselle alueelle. Saatavilla myös muualle Suomeen myyjiemme kumppaniverkoston kautta.
Muuttovalmis254 230 €
Yhdellä sopimuksella saat valmiin kodin ja avaimet käteen! Lue lisää >>
Sisusta itse194 930 €
Sisusta itse -toimituksessa pääset osallistumaan talon sisäpintojen rakentamiseen ja sisustamiseen. Lue lisää >>
Elementtitoimitus72 210 €
Edullinen vaihtoehto jos haluat rakentaa talosi itse valmiista elementeistä, sillä voit vaikuttaa talobudjettiin paljon omilla valinnoillasi. Ei sisällä asennusta. Asennus saatavilla erikseen. Lue lisää >>
Kannustalon Muuttovalmis-toimituksessa on vakiona lämmönlähde, kuvien mukaiset terassit asennettuna. Huolehdimme myös rakennusaikana tavaroiden vastaanoton ja suojauksen sekä rakennusaikaisten työvaiheiden siivouksen. Kannustalon valitessasi saat myös energiatehokkaat Tiivin ulko-ovet vakiona asunto-osaan. Luonnollisesti huolehdimme myös rakennusaikaisesta työturvallisuudesta Kannustalon toimituksen osalta.
Sisustussuunnittelija helena karihtala oli mukana ideoimassa harmaja-mallistoa. suunnittelun lähtökohtana oli tehdä toimiva koti kiireistä arkea elävälle ja yhteistä aikaa arvostavalle perheelle. aluksi oli puhe vain yhdestä talomallista, mutta työn ede...
Tältä unelmiesi koti voi näyttää siinä vaiheessa, kun saat kannustalolta avaimet käteen ja pääset aloittamaan muuttoasi. villa metsäkalteva on huoneistoalaltaan 167,5 m2 ja se pohjautuu suosittuun harmaja 137 -malliin.
Tämä koti suunniteltiin asiakasperheen toiveiden mukaan. suunnittelun lähtökohtana käytettiin harmaja 165 -talomallin pohjaratkaisua. tämän harmajan kokonaishuoneistoala on 229 m2.