Rauhala 145:n kartanotyylinen klassinen julkisivu kestää aikaa ja katseita. Taloon sisään astuttaessa vastaan tulvahtaa kaunis valo vastakkain olevista suurista ikkunoista, jotka ovat tyypillisiä Kannustaloille. Arkkitehti Leila Hietalan suunnitellessa talomallia ajatuksena oli, että mahdollisimman moneen huoneeseen luonnonvaloa tulisi kahdesta eri suunnasta. Tämän talomallin ikkunoiden koko ja rytmi ihastuttavat monia rakentajia. Rauhalan tilankäyttö on suunniteltu loppuun asti, tässä talomallissa ei ole lainkaan hukkaneliöitä. Talon takana on iso terassi, joka soveltuu kesäaikaan ulko-olohuoneeksi.
Pohjakuvan mitat ovat talon sisämitat.
Valitse alue
Minne aiot rakentaa Muuttovalmis- tai Sisusta itse -toimituksena?
Aluevalinta voi vaikuttaa hintaan.
Muuttovalmis- ja Sisusta itse -toimitukset saatavilla vain Pori-Tampere-Lahti-Kotka akselin alapuoliselle alueelle. Saatavilla myös muualle Suomeen myyjiemme kumppaniverkoston kautta.
Muuttovalmis446 010 €
Yhdellä sopimuksella saat valmiin kodin ja avaimet käteen! Lue lisää >>
Sisusta itse359 750 €
Sisusta itse -toimituksessa pääset osallistumaan talon sisäpintojen rakentamiseen ja sisustamiseen. Lue lisää >>
Elementtitoimitus113 240 €
Edullinen vaihtoehto jos haluat rakentaa talosi itse valmiista elementeistä, sillä voit vaikuttaa talobudjettiin paljon omilla valinnoillasi. Ei sisällä asennusta. Asennus saatavilla erikseen. Lue lisää >>
Kannustalon Muuttovalmis-toimituksessa on vakiona lämmönlähde, energiatehokkaat Tiivin ulko-ovet asunto-osaan sekä kuvien mukaiset terassit asennettuna. Huolehdimme myös rakennusaikana tavaroiden vastaanoton ja suojauksen sekä rakennusaikaisten työvaiheiden siivouksen. Luonnollisesti huolehdimme myös rakennusaikaisesta työturvallisuudesta Kannustalon toimituksen osalta.
Kolmas kerta toden sanoo. kun sassa ja joni suna rakensivat kolmannen yhteisen talonsa, he valitsivat kannustalon rauhalan. – tässä kodissa emme muuttaisi mitään, he sanovat tyytyväisinä valmistellessaan kotiaan jouluun.